Novinky

Souhrn novinek za poslední týden*28

1. května 2010 v 11:09 | Ywus*
a
Rebbie Jackson o Michaelovi
Rebbie Jackson (59), nejstarší dítě Katherine a Joea, v rozhovoru pro The Post řekla, že se dlouho podílela na výchově svých sourozenců: "Byla jsem velká sestra .. starala jsem se o nich a dohlížela na disciplínu. Když Michael zemřel, přemýšlela jsem o něm, jako o malém chlapci. Bylo velmi obtížné slyšet jeho hlas. Nedalo se tomu uniknout, všude hráli jeho hudbu. Můj bratr měl problém s léky, ale odmítal si to přiznat. Rodina se snažila zasáhnout mnohokrát a často jsem se těch zásahů účastnila. Bylo to velmi smutné a bolestné ".

Joe Jackson je proti projektu Cirque du Soleil
Otec Michaela Jacksona, Joseph Jackson, se vyjádřil, že se mu moc nelíbí myšlenka projektu kanadského moderního cirkusu Cirque du Soleil (viz. news níže). Naopak Michaelova Matka Katherine je projektem nadšená, zejména proto, že 50% výdělku půjde přímo do jmění Michaela. Polovinu peněz tedy dostanou děti.

Uvidíme pokračování filmu This is it?
Sony music, která vydělala na filmu This is it velké peníze, nyní zvažuje pokračování. Ředitel Sony se vyjádřil, že by rád viděl pokračování ve 3D. Kenny Ortega ale tuto myšlenku nepodporuje. "Michael bude žít navždy ve filmech a krátkých filmech. Věřím, že bude mnoho možností jak oslavit jeho génia. Myslím si ale, že This is it byl film o jednom daném časovém úseku, který se už nebude opakovat."

'Human Nature' a 'Smooth criminal' live z THIS IS IT

18. dubna 2010 v 13:22 | Ywus*
Další část skvělého projektu na serveru Youtube byla přidána včera v noci. Projekt 'THIS IS IT live!' získává čím dál tím víc oblíbenců.

Souhrn novinek za poslední týden*27

12. dubna 2010 v 14:22 | Ywus*
a
Alicia Keys: Michael inspiroval všechny umělce
Alicia Keys v rozhovoru pro Rap-Up.com uvedla, že "první koncert, který kdy navštívila, byl koncert Michaela Jacksona. Vystupoval ještě se svými bratry a byla to velká věc. Všude byly sanitky a já jsem se ptala 'Mami, kdo je nemocný? '. nechápala jsem, že o pár hodin tam budou odpadávat dospělí lidé. Vidět vystoupení na takové úrovni v mém věku bylo neuveritelné. Byl to první velký koncert v mém životě. Myslím, že Michael Jackson inspiroval každého umělce pod sluncem. Naučil mě dělat věci nejlépe jak umím. Byl ztělesněním kvality a šikovnosti při jeho vystoupeních. Byl jedním z nejlepších umělců všech dob, protože tomu obětoval hodně námahy, času, kreativity a chtěl být nejlepší. Přesně takto přemýšlím, když jdu na pódium a připravuji svou vlastní show ".

Michaelovy děti budou možná svědčit u soudu
Díky tomu vyjádření Doktora Murraye ve smyslu, že Michael se sám předávkoval Propofolem, Michaelovy děti budou možná nuceny přijít k soudu a bránit svého otce od lékařova nařčení. Zdroje, blízké rodině Jacksonů říkají, že už dokonce jedno z dětí, bylo již k soudu vyzváno, ovšem neví se, které. Nejmenovaný člověk z blízkosti rodiny doslova řekl: ''Jacksonovi chtějí udělat pro Michaelovy děti to nejlepší a rozumí, jak to pro ně musí být traumatické. Ovšem také věří, že Murray je z plna vinen z Michaelovi smrti a věří, že díky svědectví Prince, Paris nebo Blanketa se pomůže vraha usvědčit.''

Licence Conrada Murraye
Dr. Conradovi Murrayem zakázali předepisování a podávání anestetika v dalším státě v USA. Po Californii a Nevada vydala podobné rozhodnutí i lékařská komora v Texasu. Nadále však může pracovat a být Součástí lékařského týmu, kde se podává propofol, zda jiné anestetikum.

'They Don't Care About Us' live z THIS IS IT

12. dubna 2010 v 14:18 | Ywus*
Jako třetí píseň v pořádí, z filmu THIS IS IT, přibyla na youtube i píseň, kterou jste zvolili jako nejlepší z prvních šesti písní, které ve filmu zazněli. Celý projekt ''oživování'' THIS IS IT není zrovna posvěcen 'Sony Music', tudíž musel být obraz zrcadlově obrácen.

Fanoušci urgují aby byl vydán koncert z Buenos Aires

7. dubna 2010 v 14:42 | Ywus*
a
Na Youtube se objevil sestřih z koncertu v Buenos Aires, kde Michael vystupoval při svém turné Dangerous 12tého Října 1993. Fanoušek, který video na youtube vyvěsil, prosí všechny fanoušky, aby posílali prosby Johnu Brancovi, který spravuje Michaelovu pozůstalost. John Branca společně s dalším správcem ''Michael Jackson estate'' Johnem McClainem podepsali nedávno smlouvu se 'Sony Music' o prodeji dosud nevydaných písní a koncertů, ovšem zda-li plánují vydat i koncert z Buenos Aires se neví. Zvláštností tohoto koncertu, jak můžete viděz z videí níže, je především zpěv fanoušků 'We are the world' a také první verze choreografie na píseň 'Dangerous'.

Souhrn novinek za poslední týden*26

7. dubna 2010 v 14:35 | Ywus*
a
HIStory koncert pro iPhone a iPad
Firma i-mobilizací a Metatron, Inc. připravili dosud nevydaný koncert Michaela Jacksona z turné HIStory jako první digitální koncert vydaný současně pro iPhone, iPad a Android. 2 a půl hodinový koncert v HD kvalitě je prvním AppMovie koncertem Michaela Jacksona. Je dostupný od 3. dubna 2010 za necelých $ 10.

Teddy Riley o nevydaných písních

Producent Teddy Riley se vyjádřil o Michaelovi pro magazín Blues and Soul: "Bude mi velmi chybět, protože byl prostě nejlepší. Ovlivnil všechny - i ty, kteří se s ním nikdy nesetkali a nikdy s ním nepracovali. Osobně byl pro mě jako velký bratr a jako malý bratr. Ale profesionálně byl obojí - učitelem a rádcem, který mou práci přenesl na úplně jinou úroveň. " Pokud jde o nevydané písně z období příprav alba HIStory, Teddy potvrdil, že "existuje mnoho písní, na kterých jsme s Michaelem pracovali, ale nikdy nevydali. Avšak rozhodnutí vydat jejich záleží od toho, co by chtěl Michael. Michael by nikdy nechtěl vydat něco , což nebylo výborné a zůstalo nedokončené. Nedokončené songy určitě nevydáme. A dokončené skladby? Možná se dočkáte překvapení! Jedna může skončit i na mém albu ".

Dražba?!

4. dubna 2010 v 17:09 | Ywus*
No tak tohle je opravdu hnus! Žádný jiný slova pro to nemám... Co mu to dělaj?! Nechápu jak tohle vůbec můžou udělat...

Dvoje trenýrky Michaela Jacksona, které byly zabaveny při procesu se sexuálním obtěžováním, jdou do dražby. Neprané pánské spodky o velikosti 28 jsou značky Calvin Klein. Do dražby na eBay jdou zítra. Záloha na ně je jeden milion amerických dolarů. Podle New York Post, spodky jsou součástí důkazů zabavených v roce 2003. Tehdy se rozpoutala vlna podezření, že Michael zneužíval dítě. Obvinění proti popstar bylo neúspěšné. Trenýrky prodává businessman z New Jersey - Henry Vacarro, který je získal při rušení soudního případu, ve kterém zpěvák figuroval jako obžalovaný. Do aukce taky míří ručně psaná poznámka, kde se vysvětluje, proč chtěl Michael Jackson odejít od Lisy Marie Presly. Draží se i napůl vypotřebovaná tuba krému na bělení obličeje.

THIS IS IT ''obživlo'' na youtube

3. dubna 2010 v 10:48 | Ywus*
a
Na Youtube se objevují verze písní z THIS IS IT, kde byl přídán řev fanoušků do pozadí. Tím písně dostávají efekt, jako byste sledovali doopravdy záznam z koncertu. Zatím byly uploadované ''Wanna be startin' something' a 'Jam'

Oficialní stránky Michaela Jacksona o kontraktu se Sony

3. dubna 2010 v 10:45 | Ywus*
a
Dnes bylo oficiálně oznámeno, že správci majetku Michaela Jacksona, John Branca a John McClain se rozhodli prodloužit třicetiletý kontrakt se nahrávací společností Sony Music. Díky této nové smlouvě, 'Sony Music's Columbia Epic Label Group' a 'Legacy Recordings' budou pokračovat v právu na Michaelův katalog a také vytvoří mnoho projektů, jako například nikdy nevydané nahrávky. První z těchto projektů bude vydán v Listopadu 2010.
Jako sólový zpěvák, Michael prodal pod společností Sony stovky milionů nahrávek, včetně třinácti hitů 'číslo jedna', vyhrál třínáct grammy, byl dvakrát uveden do Rock and Roll Hall of Fame a také dostal například cenu American Music Award's jako umělec století. Legacy Recordings vytvořili mnoho úspěšných projektů jako například 'Thriller 25''. Na podzim 2009, Sony vydalo dvou-discové album THIS IS IT, jako soundtrack ke stejnojmenému filmu. Album se vyšvyhlo na první příčku v tržbách a do této chvíle je ho prodáno na 5 milionů kusů. Film samotný se dokázal jako první hudební dokument dostat na první příčku prodejnosti DVD.

Janet se pořád nepřenesla přes Michaelovu smrt

3. dubna 2010 v 10:44 | Ywus*
a
Janet Jackson pořád truchlí kvůli smrti svého bratra a stále není schopná ani po devíti měsících od tragického úmrtí ani slyšet jeho hudbu. ''Stále nemohu poslouchat jeho hlas a ani se koukat na jeho fotografie, to je pro mě moc těžké.'' řekla Janet magazínu People. V televizním interview u Oprah se Janet rozpovídala o Michaelovi v jeho posledních měsících.
''Jedna věc, co mi uvízla v hlavě je jeho smích. Naposled když jsem ho viděla bylo na rodiné oslavě 16. Května. Dělala jsem na něj opičky a blbnuli jsme jako když sme byli děti. Michael na mě pořád zíral a nepřestával se smát. Šest týdnů potom, Michael odešel.'' Oprah se Janet dotázala, jestli bylo překvapující slyšet, že Michaela zabily léky, nebo jestli čekala, že se to může jednoho dne stát. ''Cítila jsem, že ten den může jednou přijít, ale to nejenom já, ale všichni v naší rodině a nejbližší přátelé. Mnohokrát jsme se mu také snažili pomoct a rozmluvit mu jeho narůstající závislost, ale Michael nás vždy odbyl. Nebral to jako závažný problém, když jsme ho na to několikrát upozornili, tak náš prostě a jednoduše odmítl.''

Souhrn novinek za poslední týden*25

31. března 2010 v 13:12 | Ywus*
a
Michaelův bodyguard byl vyhozen
Bodyguard Alberto Alvarez, který pomáhal Dr. Murrayovi schovat lahvičky s Propofolem, než přijela záchranka, byl vyhozen. Po Michaelově smrti pracoval pro rodinu Jacksonů v Encinu a právě od nich dostal výpověd. Alvarez je také ten hlas, který můžete slyšet na nahrávce hovoru 911, kdy přivolával ambulanci. Také to byl on, co řekl detektivům, že Murray ho požádal aby schoval lahvičky s Propofolem do tašky. Proč byl bodyguard vyhozen se neví.

Travis Payne míří do Prahy
V rámci svého světového klubového tanečního turné "Still the king" se tanečního z Turné This is it podívají i do Prahy, a to 16.5. Více na stránkách Still the king tour Jejich tanečního workshopu se můžete zúčastnit i vy! Ukažte jim své taneční umění, a pokud budete mít štěstí, Travis si vás vybere do svého týmu.

Murray: Michael byl naživu ještě v nemocnici
Doktoři, kteří pracovali na Michaelovi, v 'UCLA Medical Center', provedli dvě vyšetření EKG na zpěvákovi a jeden z těchto doktorů tvrdí, že zaznamenal srdeční aktivitu při obou vyšetřeních. Doktor Murray údajně potvrdil, že dokázal Michaelovo srdce probudit už v jeho domě a poté udržovali srdeční chod po celou dobu převozu do nemocnice. To ovšem popírá právník Joe Jacksona, Brian Oxman, který řekl, že Michael byl po smrti, ještě než přijela ambulance. Slabý puls byl podle něj zbůsoben snahami resuscitace v nemocnici.

Usher otevřeně promluvil o Michaelovi

28. března 2010 v 15:06 | Ywus*
a
V souvislosti s reportáží o svém novém albu "Raymond v. Raymond", se zpěvák Usher rozpovídal o Michaelovi Jacksonovi. Mluvil o Michaelově vlivu na jeho kariéru a také mluvil o tom, jak těžké bylo zazpívat na Michaelově pohřbu.
''Píseň 'I Saw Mommy Kissing Santa Claus' byla první událost, kdy jsem slyšel Michaelův hlas. Od té doby jsem ho začal studovat and zjišťoval jsem si vše o Michaelovi. Zjistil sem, jak úžasný umělec a velice jsem si ho považoval. Byl jsem velmi mladý ale pořád si vzpomínám na koukání na obrazovku a myslel jsem si, že to je ten nejlepší 'entertainer' všech dob. Všechny jeho písně pro mě byly velikou inspirací ale prakticky vše co dělal pro mě bylo inspirací. Když Michael odešel, byl jsem požádán abych vystoupil na jeho memoriálu. Věděl jsem, že to bude jeden z nejtěžších momentů mé hudební kariéry. Stál jsem tam před tisíci lidmi v sále a celý svět to sledoval srkze televizní přenos. Nevěděl sem, zdali budu schopen vystoupit. Při zkoušce jsem musel odejít, jelikož jsem měl problémy s dýcháním, byl jsem na zhroucení. Věděl jsem však, že to je unikátní možnost vzdát hold Michaelovi ale také mi to pomůže přenést se přes jeho odchod. Už nikdy nebude další Michael Jackson. Michael dokázal ve svém životě tolik věcí, v muzice, v charitě, ale nejdůležitějším ze všeho je, jaká byl inspirace pro tisíce lidí. Snažil se o dokonalost a ve své branži také dokonalý byl.''

Souhrn novinek za poslední týden*24

24. března 2010 v 14:23 | Ywus*
This is it v TOP 10 filmů za r. 2009 v ČR
Podle statistik návštěvnosti filmů v České republice se film This is it umístil na sedmé příčce nejnavštěvovanějších filmů v kinech za rok 2009. Vidělo ho 291505 diváků a vydělal 33 miliónů. Pro srovnání uvádím další velké filmové hity a jejich umístění v našich kinech: Twilight Saga: Nový měsíc (14), Avatar (3), 2012 (9).

Flashmob: The Drill a They don't care about Us
Skupina amatérských tanečníku zatancovala pod taktovkou Travise Payna(Michaelův choreograf z THIS IS IT) taneční sestavy Drill a They don't care about Us. Tanečníci jsou složeni ze všech společenských vrstev a talent rozhodně nebyl nejdůležitějším faktorem, celá akce byla totiž iniciovaná hlavně pro Haiti a díky videu se vybralo okolo 3,000 dolarů.

Režisér John Lanis oznámil chystané vydání Thrilleru 3D

19. března 2010 v 13:14 | Ywus*
a
Režiser John Landis byl dotázán při tiskové konferenci BFI, zda hodlá vydat "The Making of Michael Jackson's Thriller"(film of natáčení videoklipu) Thriller na DVD nebo Blu-ray. Landis toto potvrdil, ale kromě chystaného vydání dokumentu, se ještě dočkáme také také celého videoklipu 3D. Zda-li bude Thriller 3D uveden do kin a nebo pouze na DVD se zatím spekuluje.

Byla uzavřena dohoda mezi pozůstalostí Michaela a Sony

18. března 2010 v 20:47 | Ywus*
a
Spravovatelé Michaelova majetku a Sony Music Entertainment se dohodli na tom, že v příštích sedmi letech budou spolupracovat na asi deseti projektech, což budou další CD, DVD, nevydané materiály a video hry. John Branca k tomu řekl: "Sony i my si myslíme, že budoucnost Michaela Jacksona není nijak limitována. Když se podíváte na Elvise nebo Beatles, jejich sláva dnes nám naznačuje, kam směřujeme." Rob Stringer, zástupce Sony music, se vyjádřil, že není zatím jasné o jaké projekty půjde. "Může to být divadlo, videa, filmy. Kdo ví, co bude třeba v roce 2015." Sony se netají tím, že chce znovu vydat album Off the wall se zatím nevydaným bonusovým materiálem. Taktéž tvrdí, že mají asi 60 nevydaných písní. Na prvním vydaném posmrtném albu Michaela jich bude asi 10.

Another Day bude na novém albu

18. března 2010 v 20:44 | Ywus*
a
Skladba Another Day se podle Lennyho Kravitze objeví na připravovaném albu Michaela Jacksona, které by mělo vyjít ještě letos. Píseň byla původně nahrána pro album Invincible, ale protože byla příliš rocková, na album se nedostala. Lenny: "Píseň je vlastně o Michaelovym úžasném životě, který by takový nebyl bez Boha." Michael byl podle Lennyho velmi vtipný a velký profesionál.

Souhrn novinek za poslední týden*23

12. března 2010 v 10:31 | Ywus*
Bodyguardi o Michaelovi (pokr.)
V druhé části rozhovoru pro televizi ABC, bodyguardi Michaela Jacksona, hovořili o finančních problémech, rodině a jeho údajné závislosti na lécích. Michael neměl rád neohlášené návštěvy své rodiny, která ho však nenavštevovala často. Ochranka do domu nikoho nevpustila bez ohlášení a když jednou Michaelovi bratři přišli řešit jeho problém s léky, Michael se s nimi setkal mimo dům. Nejmladší bratr Randy jednou prorazil bránu vlastním autem, ale Michael se s ním i přesto nesetkal.
Ohledně finančních problémů tvrdí, že byli několikrát svědky odmítnutých kreditek v hotelech, několik měsíců čekali na výplatu a přes jejich ruce procházeli všechny dopisy od různých právnických firem, které žádaly zaplacení účtů. Šlo o milionové částky, které však byly hrazeny. Michael však měl být z této situace značně frustrovaný a jednou vyhodil mobil z okna, načež hned vtipně poznamenal: "Bille, myslím, že budeš potřebovat nový telefon." Vyjádřili se také, že "někdo neplatil účty", čímž naznačili, že to nebyla přímo Michaelova vina. Michael trávil hodiny s právníky, aby se zbavil žalob formou mimosoudního vyrovnání. Rev. Jesse Jackson měl také zaplatit veškeré náklady na Michaelovu cestu na Jesseho oslavu 66. narozenin. Bodyguardi jsou přesvědčeni, že Michael neměl problém s drogami a jen velmi výjimečně byl pod vlivem léků. Michael trpěl nespavostí a běžně trénoval i o 3-4 hodiny ráno. Conrad Murray se původně staral o zdraví dětí a podla bodyguardů, Murray není jediný odpovědný za Michaelovu smrt. Ptají se, kde byly všechny celebrity poslední roky.

Souhrn novinek za poslední týden*22

10. března 2010 v 19:57 | Ywus*
Remake Pretty Young Thing
Současné hvězdy popu a r'n'b se spojili, aby vytvořili album na počest Quincyho Jonese. Ten vyjde v květnu / červnu 2010 pod názvem "Q: Soul Bossa Nostra" a bude obsahovat i Michaelovu píseň z alba Thriller, Pretty Young Thing (PYT) v podání Robin Thicke a T-Paina. Quincy, který album produkuje, řekl: "Každá z těchto písní pochází od neuvěřitelných umělců a doprovází jejich výjimečný příběh z doby původního záznamu. Myslím, že nové zpracování nejen představí písně zcela nové generaci hudebních fanoušků, ale inspiruje je, aby si vyhledali originál a pochopili, že tyto písně prošly testem času .. "

Angel Award pro Michaela
Michaelovi Jacksonovi byla 7. března 2010 udělena Angel Award na 11. ročníku Annual Children Uniting Nations Oscar Celebration. Cenu přebral Michaelův bratr Randy Jackson v doprovodu sestry Rebbie.

Souhrn novinek za poslední týden*21

9. března 2010 v 8:41 | Ywus*
Děti Michaela Jacksona nebyly ohroženy paralyzérem
Advokát Michaelovi matky potvrdil, že je dům rodiny Jacksonů v Hayvenhurstu prohledáván, kvůli podezření na přitomnost paralyzéru. Pravník ale vyvrátil, že by děti přišly se zbraní do kontaktu. Zbraň byla údajně objednaná na dobírku, ale byla včas zabavena.
Adam Streisand je pravníkem Katherine Jackson, která byla po Michaelově smrti pověřena opatrovnictvým Prince Michaela, Paris a Prince Michaela II (Blanketa). Streisand říká, že zbraň byla objednána 13ti letým Jafarem Jacksonem (syn Jermaina Jacksona, Michaelova bratra) a poslána do bydliště Jacksonů v Los Angeles. ''Jafar paralýzer vyzkoušel v koupelně s kouskem papíru,'' píše Streisand v oficiálním stanovisku pro média. Po chvilce ochranka a Katherine slyšeli zvuk zbraně a ihned ji zabavili. Streisand tedy vyvrátil nepravdívé informace, které říkali, že Jafar s Princem paralýzer použili proti malému Blanketovi. ''Všechny tři děti jsou šťastné, zdravé a úžasné a Katherine se pilně stará, aby tomu tak bylo.''

Jackie Jackson promluvil o Michaelovi
Při emocionálním večeru v Sydney, kde byl zahájen prodej DVD z filmu THIS IS IT, Michaelův bratr Jackie vzpomínal na svého bratra a spoluhráče ze skupiny Jackson 5. V interview řekl mimojiné, že si cení obrovského zájmu fanoušků: "Michael velice miloval své fanoušky a velice si jich vážil." Po celou dobu interview byl Jackie klidný, ale stejně se neubránil slzám, když na konci celé akce děkoval Kennymu Ortegovi a Travisi Paynovi, kteří dali film THIS IS IT dohromady. Jackie také řekl, že miloval Michaela za to, jaký to byl skvělý otec: "Miloval jsem, když byl na pódiu a předváděl tu nejlepší show, byl skvělý když nahrával ve studiu, vždy byl neuvěřitelný a přicházel pořád s něčím novým, ale nejvíc jsem Michaela miloval za to, s jakou láskou se vždy choval ke svým dětem.''
Film THIS IS IT zatím vydělal celosvětově 259.3 milionů dolarů a je čislo jedna v prodejnosti dokumentárních filmů.

Debbie Rowe navštívila Forest Lawn

5. března 2010 v 16:13 | Ywus*
Michaelova ex-manželka Debbie Rowe navštívila hřbitov Forest Lawn. Podle jejích vlastních slov, nebylo to poprvé, ale tentokrát se tam setkala s Michaelovýma fanouškama. Ti jí darovali tričko s nápisem "Justice for MJ" a Debbie byla ráda, že se mohla se svým smutkem podělit s lidmi, kteří to cítí stejně.
 
 

Reklama